Regering De Wever heeft goed nieuws over de Belgische pensioenen: "Een extra financiële buffer" News
Regering De Wever heeft goed nieuws over de Belgische pensioenen: "Een extra financiële buffer"
News

Regering De Wever heeft goed nieuws over de Belgische pensioenen: "Een extra financiële buffer"

De regering De Wever heeft ambitieuze plannen aangekondigd om tegen 2035 elke werknemer en zelfstandige een aanvullend pensioen te bieden. Dit initiatief beoogt een extra financiële buffer bovenop het wettelijke pensioen, wat voor velen een welkome aanvulling zal zijn.

Verplichte werkgeversbijdrage van 3%

Een centraal onderdeel van dit plan is de verplichting voor werkgevers om tegen 2035 minstens 3% van het loon bij te dragen aan het aanvullend pensioen van hun werknemers. Dit betekent dat werknemers automatisch zullen deelnemen aan een aanvullend pensioenplan, tenzij ze expliciet anders beslissen.

Overleg met sectoren zonder aanvullend pensioen

Momenteel zijn er sectoren waar aanvullende pensioenplannen ontbreken. De regering zal daarom in dialoog treden met deze sectoren om ervoor te zorgen dat ook daar aanvullende pensioenregelingen worden ingevoerd. Dit is essentieel om een uniforme dekking over alle sectoren heen te garanderen.

Positieve impact op werknemers en zelfstandigen

Deze hervorming zal zowel werknemers als zelfstandigen ten goede komen. Een aanvullend pensioen zorgt voor extra financiële zekerheid na het einde van de carrière en helpt om de levensstandaard op peil te houden. Het initiatief toont de inzet van de regering om het pensioenstelsel te versterken en aan te passen aan de noden van de toekomst.

(Bron: hln.be – Intropic: screen grab YouTube)

0 claps
0 bezoekers

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties